به گزارش روابط عمومی مرکز میبد  کارگاه آموزشی لعاب و سرامیک به صورت ورکشاپ با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در مرکز سرامیک میبد برگزار شد. این کارگاه با توجه به جایگاه شهرستان درحوزه سفال و به درخواست هنرمندان این رشته با دعوت از مربی کشوری از تهران خانم زهرا مهری به صورت رایگان در مجتمع تخصصی سفال و سرامیک فنی حرفه‌ای میبد برگزار شد 

حسین فلاح ریاست مرکز فنی و حرفه ای میبد گفت: اداره فنی حرفه ای با توجه به وظیفه ذاتی خود در ارتقای مهارت افراد شاغل در حوزه صنایع اقدام به برگزاری این کارگاه آموزشی برای دومین بار کرد که با توجه به درخواست هنرمندان شیوه های نوین لعاب کاری سفال که با ذائقه امروزی مردم همخوانی دارد در آن آموزش داده شد.

 

 

 

حسین فلاح افزود: فنی حرفه ای تلاش دارد با ارتباط برقرارکردن با کارخانه ها و صاحبان صنایع ، دانشگاه ها و آموزش و پرورش اقدام به برگزاری دوره های آموزشی کند ، همچنین اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ، مشاوره دادن به افراد برای اشتغال زایی ، آموزش دوره‌های کارآفرینی با هدف ترغیب افراد به سوی کارآفرینی همراه با معرفی برای گرفتن تسهیلات و... را نیز دنبال می کند.وی با اشاره به لزوم همکاری در نیازسنجی برای برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: فنی حرفه‌ای علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی به صورت رایگان درمراکز فنی حرفه‌ای امام خمینی ، مجتمع سفال و سرامیک و فنی حرفه ای خیرالنساء ، با توجه به محدودیت های مالی نیز بر حسب نیازدرقالب قراردادهای مشارکتی با ارگان‌ها درمناطق مورد درخواست هم کلاسهای آموزشی را دایرمی‌کند. وی همچنین تصریح کرد: با توجه به رایگان بودن آموزش ها می‌طلبد با همکاری دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش آقایان و نیز دانش آموزان و دانشجویان حضوربیشتری در دوره ها داشته باشند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی  گفت: این کارگاه با توجه به جایگاه شهرستان درحوزه سفال و به درخواست هنرمندان این رشته با دعوت از مربی کشوری از تهران به صورت رایگان در مجتمع تخصصی سفال و سرامیک فنی حرفه‌ای میبد برگزار شد.

هادی زارع با اشاره به اینکه این کارگاه همراه با آموزش تکنیکهای روز طراحی و پخت سفال به هنرمندان این حوزه هنری بود افزود: ۳۰ نفر از هنرمندان میبد و یزد و شهرهای دیگر استان در این کارگاه آموزشی با پنج تکنیک لعاب شره ، ترَک ، آب طلا ، کاشی هفت رنگ و احیایی که لعاب‌های جدیدی است آشنا شدند.